Preskočiť na obsah

Asistent rybára

Kto by Vám robil sprievodcu a asistenta?

Volám sa Peter Markuška, bývam v Liptovskom Mikuláši a rybárčeniu sa venujem už od deviatich rokov. Baví ma skúšať, experimentovať a hľadať efektívne metódy ulovenia rôznych druhov rýb. Rybárčenie znamená pre mňa najmä relax hlavy, mysle, načerpanie pozitívnej energie, posúvanie svojej komfortnej zóny.

Kde chytáme?

Chytáme na súkromných rybníkoch so slušnou osádkou rýb ako jeseter, kapor, amur, všetky druhy bielej ryby, niekedy ulovíme necielene i dravé ryby.

Vzhľadom na to, že priamo Liptovský Mikuláš neponúka takéto rybníky zacielili sme tri oblasti, kde si klient môže vybrať:

  • súkromný rybník v blízkosti Dolného Kubína – poskytuje tie najväčšie šance na chytenie pekného jesetera
  • súkromný rybník v blízkosti Martina – poskytuje krásne a upravené členité prostredie. Postavené altánky pod ktorými je možnosť i prespať disponujú u zásuvkou na elektrinu. Veľmi dobrá osádka kaprom rôznych veľkostí až do trofejných, ale i jesetera. V rybníku sa náchadza i amur. Na tomto rybníku je lov iba cez víkendy a je potrebné rezervovať lovenie vopred.
  • rybníky kúsok od Popradu, ktoré sú bohate zarybnené kaprom a poskytujú príjemné prostredie. Pre najväčších dobrodruhov je vedľa umiestnený sumcový rybník, kde je možnosť chytiť skutočne krásneho veľkého sumca.